1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Airida [17]
2 years ago
10

Question 4

Mathematics
1 answer:
Maksim231197 [3]2 years ago
6 0

Answer:you bought 10 candy bars and 24 bags of chips

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Solve Linear Equations with Rational Numbers
german

Answer:

3/2

1x = 12

Step-by-step explanation:

See attachment

5 0
2 years ago
Please answer correctly !!!!!!!!!!!!!!!!!! Will mark brainliest !!!!!!!!!!!!!!!!!
Olin [163]

U is a point in the line segment TV

TU + UV = TV

TU = 12

UV = 3

<h3>TV = 12+3 = 15 </h3>

<h2><u>TV = 15</u></h2>

Hope this will help...

4 0
3 years ago
Brandon bought a jacket on sale for 40% off the original price an additional 25% off they discounted price of the jacket origina
qwelly [4]
It should be 21.00 good kid!!!!
8 0
3 years ago
Someone help, please and thank you
taurus [48]

Answer:

6√2

Step-by-step explanation:

Given,

θ = 45

Opposite side = 6

To find : - Hypotenuse

Formula : -

sin θ = Opposite side / Hypotenuse

[ The value of sin 45 = 1 / √2 ]

sin 45 = 6 / Hypotenuse

1 / √2 = 6 / Hypotenuse

Cross multiply,

Hypotenuse = 6√2

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Factor completely. wait for photo
rjkz [21]
Apparently there's no solution?? i tried solving it, and i also used a special calculator, but no solution came up
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Can someone help me finger out my homework please
    9·2 answers
  • HELP ASAP!!!! PLEASE!!! :((( Select ALL the polygons that have reflection symmetry.
    13·2 answers
  • A 25 lb. bag Balkfoods Small Red Beans cost $52.92. What is the unit price<br> per Ib?
    7·1 answer
  • I need help on 13 I will give you 10 points but pls explain it
    9·1 answer
  • What is the answer to the following equation 13pt13-p
    5·1 answer
  • Ayush buys 2 travel mugs that each have an original price of 19.80. He uses a coupon for 15% off. How much does Ayush pay for 2
    14·1 answer
  • PLS ANSWER I DONT GET IT WILL GIVE BRAINLIEST :)!!! TYSM
    5·1 answer
  • write the point slope form of the line that passes through -8, 2 and is perpendicular to the line with a slope of negative 8​
    5·1 answer
  • Which of the following statements holds true about the number group on the home tab. a) The number group contains options for ch
    14·1 answer
  • Of india’s more than 1.2 billion population, about _____ percent are muslims.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!