1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mrac [35]
2 years ago
8

WHAT IS IT PLEASEEE HELP ME ASAP

Mathematics
1 answer:
zmey [24]2 years ago
4 0
The answer is 64 because it goes by 2 abd it needs to find the line between the boxes
You might be interested in
The rectangle graphed has a length of 5 and a width of 4 how does the perimeter change when the width is decreased by half
Nuetrik [128]

Answer:

It decreases by 4 units

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
kittens weigh about 100 grams when they are born and gain seven to 15 grams per day if a kitten weighed 100 grams at Birth and g
pickupchik [31]
100x3=300
300-100=200
200÷8= 25 days
5 0
3 years ago
Write 3 3/4 as an improper fraction?​
ale4655 [162]

Answer:

15/4

Step-by-step explanation:

multiply the whole number (3) by the denominator (4), then add the numerator (3) then put that over the denominator to convert any mixed number into an improper fraction.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASEE HELPP WILL BRAINLIST Find the output when x = 0
atroni [7]

Answer:

output: 8

Step-by-step explanation:

since x=0, y would equal 8 and y is the output.

7 0
2 years ago
PLZ HURRY IT'S URGENT!!!<br> Find the volume of the prism.
Mashutka [201]

Answer:

V = 210 cm³

Step-by-step explanation:

The volume (V) of a cube is calculated as

V = Ah ( A is the area of the base and h is the height )

Here A = 5 × 6 = 30 cm² and h = 7 cm , then

V = 30 × 7 = 210 cm³

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Is 7.0001 a terminating or repeating decimal
    11·2 answers
  • PLEASE HELP ME GUYS!! I WILL MARK AS BRAINLIEST!’nn
    13·1 answer
  • Is it true that a smaller standard deviation means the data set tended to cluster around the mean?
    10·1 answer
  • What is 2.01 as a decimal
    9·2 answers
  • Brian makes a cleaning solution using a ratio of 4 cups of water to 1 cup of vinegar. Which equation could be used to find c, th
    9·1 answer
  • Jennifer had $24 to spend on five pens. After buying them she had $14. How much did each pen cost
    15·2 answers
  • Solve -2a - 5&gt;3 <br> Which graph shows the solutions?
    9·2 answers
  • Pls explain ASAP <br> Thanks
    9·2 answers
  • Two linear functions are represented in different formats.
    7·1 answer
  • The cost of buying a small piece of land in a remote village since the year 1990 is represented by the following table: Time (ye
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!