1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
RUDIKE [14]
2 years ago
14

What is this shape???? help please, ty

Mathematics
2 answers:
aliina [53]2 years ago
4 0

Answer:

Step-by-step explanation:

seropon [69]2 years ago
4 0
I could be wrong but i believe that’s a sideways trapezoid. I believe it’s turned to the left. I hope i could be of help.
You might be interested in
Y = 2x + 3 find f(0)
vichka [17]

If y=2x+1 then that means f(x)=2x+3 and when you plug in x=0 you get f(0)=2\cdot0+3=\boxed{3}.

Hope this helps :)

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
People said to put a picture of it so here
wariber [46]

Answer:

I think right answer is integers

3 0
3 years ago
Simplify the expression.
Nimfa-mama [501]
The answer is C.15c+72
5 0
3 years ago
Py+qy=-4y+8 what is the solution for y
Helen [10]

Answer:

y=8/(P+q+4)

Step-by-step explanation:

we can find out that three items have y

so we can get them together Py+qy+4y=8

next(P+q+4)y=8   so y=8/(p+q+4)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The price of an item yesterday was $160 . Today, the price fell to 104 . Find the percentage decrease.
babymother [125]
The percentage drop would be 35%
6 0
3 years ago
Other questions:
  • 43.586 to the nearest tenth, hundredth, and one.
    15·1 answer
  • Which statement is true?
    9·1 answer
  • Kiesha spent 120 minutes completing her homework last night. of those minutes, 1/6 were spent on spanish. how many minutes did k
    15·1 answer
  • numerator of a fraction that has a square root in it (but you don’t have to simplify the denominator with the square root) I alw
    11·1 answer
  • If the 2nd and 5th terms of a
    15·1 answer
  • Math problem:alexa works 40 hours a week if she arns 720 per week how much will she earn in 8 weeks
    11·1 answer
  • Fabric A costs $15 for two yards and Fabric B costs $37.50 for 5 yards. What is the unit cost each?
    14·2 answers
  • A production facility employs 10 workers on the day shift, 8 workers on the swing shift, and 6 workers on the graveyard shift. A
    8·1 answer
  • A rectangle has a length of 2 + 7 and a width of 3a + 8.
    8·1 answer
  • Factorise fully<br> 15<br> b<br> +<br> 20
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!