1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Morgarella [4.7K]
3 years ago
12

Si 14 lápices cuestan 30

Mathematics
1 answer:
katrin2010 [14]3 years ago
8 0
Then one pencil costs about 2.14 cents.
<span>Entonces un lápiz cuesta alrededor de 2.14 centavos.</span>
You might be interested in
PLEASE HELPPP
Y_Kistochka [10]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Why is it important to consider scale when graphing inequalities?
Natali5045456 [20]

Answer:

Because to get a straight line you need a scale. Otherwise you will not be able to graph a straight line.

Hope this helps:)

5 0
2 years ago
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Csqrt%7B%5Cfrac%7B-140%7D%7B%5Csqrt%7B28%7D%20%7D" id="TexFormula1" title="\sqrt{\frac{-140}
Zanzabum

​

​
This is the answer

8 0
2 years ago
There are 48 pounds of apples in a bushel. if apple pickers pick 320 pounds of apples, how many bushels are there and how many p
madam [21]
320/48 

6 bushels with 32 pounds left over. 
8 0
3 years ago
√225x^7y^9
igor_vitrenko [27]

Answer:

√(225x^7y^9) = 15 sqrt(x^7 y^9)

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • If you put 160 coat on layway and make a 25% deposit what is balance owed
    8·1 answer
  • Solve the linear inequality b/2≤4
    14·2 answers
  • I need to get this done for tomorrow
    8·2 answers
  • What is the end behavior of the graph of the polynomial function f(x) = 2x^3 – 26x – 24?
    14·1 answer
  • What is the exact form of tan 105 degrees
    13·2 answers
  • (-8 ÷ 4) + 5 + 4(3 - 6)=
    9·2 answers
  • Solve each system of equations by adding.
    15·1 answer
  • Find the slope and y-intercept of the line<br><br> y=-1/5x+9
    14·1 answer
  • Steve has a 100 $ gift card for his phone, he wants to use it on songs a song cost 3.99 how many songs can Steve buy using the g
    6·2 answers
  • Use multiplcation to solve the proportion. a/40 = 3/10​
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!