Step-by-step explanation:
Recall that 1 dozen = 12 so 4 dozen cookies has a total of 48 cookies. We are going to use the following ratios to solve the problem:
and 
a) 
b) 18 dozen cookies = 216 cookies

1. 2.00/64=3.125 cents per oz
2. 7.50/256=2.930 cents per oz.
3. The best deal is at the whole sale
Answer:
i am sorry i don't know the answer
i love you
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
<u>Given expression</u>
<u>Solving for x</u>
- 4px + 4 = 64
- 4px = 60
- px = 15
- x = 15/p
<u>Value of x when p= - 5</u>
Answer:
the angle measures 85 degrees