The answer is 36
lmk if you need steps
No it will not bc the area of the door is 1,800 inches and the dog beds area is 4,225 inches and also the dog bed too tall
$4/3=$1.33 per pound.
$9/8 = $1.13 per pound.
The second one is cheaper.
5-(-4)+2 should be the expression