1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leona [35]
3 years ago
12

Please give me the answer to 8 WHOEVER EXPLAINS GETS BRAINLEST

Mathematics
1 answer:
Yuki888 [10]3 years ago
7 0
I Lou think the answer is 84?
You might be interested in
Ingrid dug a trench 18/20 of a meter long. The next day she dug 9/20 of a meter more of the trench. What is a reasonable estimat
lutik1710 [3]
Omg sorry i don’t really know i hope someone answers your question
6 0
3 years ago
Convert 65,000,000 to scientific notation. (3 points)
yarga [219]

Answer:

6.5x10^7

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
C. What is located at the reflection of (3,1) across
Iteru [2.4K]

Check the picture below.

6 0
2 years ago
Estimate the unit rate to the nearest hundredth. $1.19=GRAPE JUICE 12 fl oz. The unit rate is about$_ per fluid ounce.
Ket [755]
To find the unit rate of a given amount, you have to divide the price by the fluid oz or amount. In this case it is 1.19 / 12. The quotient is 0.0991666667 or (rounded) $0.10.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The number of students in the class (x) will be divided into teams of 4, except one team will have 5, resulting teams in all. Wr
Ierofanga [76]

Answer:

x = 4y + 5

Step-by-step explanation:

x represents the total students in the class. We don't know how many teams of four there will be, so we represent that with y. 4y represents the total students in teams of 4. We know there is one team of 5, so that is added to 4y.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the value of x in the figure
    9·2 answers
  • Evaluate h-²g for h = 4 and g = 32.<br> 2<br> 1/2<br> 8
    15·1 answer
  • Two given angles cannot be both...
    10·1 answer
  • The Patel family looks at a map to plan their family vacation. They plan to travel from Smithville to Jonesville, which are 3 3/
    8·1 answer
  • Indicate the answer choice that best completes the statement or answers
    14·1 answer
  • Gracie and Mark are having a
    5·2 answers
  • Please answer correctly !!!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!!!!!
    13·1 answer
  • Use the original price and the markup to find the retail price.
    8·1 answer
  • If 9% of a number equals 10, find 90% of that number.
    11·1 answer
  • 1. Last week Bradley worked 32 hours
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!