Sally paid $3.82 while Martha paid $1.82 (which makes a total of $5.64 and shows that Sally paid $2 more than Martha)
Apples went up 0.75 a lb
p is the start price so new price is p + 0.75
we buy 3 lbs
3 ( p+ 0.75) = 5.88
now solve
3p + 2.25 = 5.88
-2.25 -2.25
3p = 3.63
/3 /3
p = 1.21 a lb
Answer: Multiply the divisor and dividend by 10
Answer:
The Answer is gonna be D. 2
This is the right Answer:3
I hope you are having a great day ❤️❤️❤️
985-35=950, 950÷2=475, 475+35=510, 510 and 475