Answer:
50x50=1000000
Step-by-step explanation:
5r=20 10p=100 14t=42
100+42+20=162
5r+10p+14t=$162
Answer:
Explanation:
<u>1. Using the minimun number of sheets of paper in the interval [300, 400]</u>
a) Cost: $ 2.00 / 100 sheets
b) 300 sheets / day × $ 2.00 / 100 sheets = $ 6.00 / day
c) Approimately 20 school days per month:
- $ 6.00 / day × 20 day = $ 120.00
<u>2. Using the maximum number of sheets of paper in the interval [300, 400]</u>
a) Cost: $ 2.00 / 100 sheets
b) 400 sheets / day × $ 2.00 / 100 sheets = $ 8.00 / day
c) Approimately 20 school days per month:
- $8.00 / day × 20 day = $ 160.00
<u>3. Middle value:</u>
Calculate the middle value between $160.00 and $120.00
- [$120.00 + $160.00] / 2 = $140.00
Thus, the answer is the option A.
9.1 yards because it’s just the answer because i know it’s the answer
Answer:
I hope it helped u.
Step-by-step explanation: