1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sergeeva-Olga [200]
3 years ago
13

I need help pl lz help me out don't get it

Mathematics
2 answers:
adell [148]3 years ago
7 0
22. 6
23. 3 3/5
24. 12
25. 7 1/5
26. 9
Hope this helps
ANEK [815]3 years ago
6 0
You can do 5/1 times 6/5
You might be interested in
Solve for brainliest
Evgesh-ka [11]

Answer:

7) 9.135x10^10

8) 3.428x10^-2

9) 2.5x10^-7

10) 4x10^10

Step-by-step explanation:

You’re only supposed to have one number to the left of the decimal point in scientific notation.

7) 9.135x10^10

8) 3.428x10^-2

9) 2.5x10^-7

10) 4x10^10

3 0
3 years ago
Ill is at a shirt sale where he can buy one and get a second one for 40 percent off. He wants to buy two shirts priced at $29 ea
Butoxors [25]
The answer is 45.40 because 29+29=45 but plus tax
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify the following expression:<br><br> 48⋅47
xxTIMURxx [149]

Answer:

2256

Step-by-step explanation:

you simply multiply the two together

8 0
3 years ago
Math question can somebody please help me with this math problem
Elodia [21]
You need to add up all the sides of the thing thank you
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
How to solve it the answer
12345 [234]
She gave away 8 apples because 13 minus 5 is 8
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Helppppppppppppppopo
    5·2 answers
  • Which are points on the graph of y = 1.5 + ⌈x⌉
    10·1 answer
  • After 6 months the simple interest earned annually on an investment of $6,000 was $463. Find the interest rate to the nearest te
    12·1 answer
  • a line passes through the point (-8,-4) and a slope of -5/4. write an equation in slope-intercept form for this line.
    5·1 answer
  • A gallon of moo milk costs $5.12. what is the unit price of an 8 ounces of moo milk
    13·1 answer
  • What are the factor pairs of 78?
    12·2 answers
  • Kylie invested $2,800 in an account paying an interest rate of 5.5 % compounded annually. Ariana invested $2,800 in an account p
    9·1 answer
  • Pleaseeee help :) and don’t answer unless you really know the answer please
    8·1 answer
  • -4x + 3y = -2<br><br> Y = x - 1
    7·1 answer
  • Does 2x^2-8x have a GCF?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!