1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tom [10]
3 years ago
10

Write a decimal between 0.5 and 0.75 then write it as a fraction in simplest form

Mathematics
2 answers:
Gnesinka [82]3 years ago
8 0
You can do anything between .50 and .75. For example .55. .55=55%
.55 also equals 11/20 as a fraction
IgorLugansk [536]3 years ago
3 0
Hello,

An example of a decimal between 0.5 and 0.75 is 0.6, written as 3/5 as a fraction in its simplest form.

Hope this helps!

You might be interested in
A function is a relation in which for each element in the domain there is exactly one element of the range
ad-work [718]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

BECAUSEB UR DFGHHGDUHGJDHGJV GRJFDHHFJDG GHNHHD

7 0
3 years ago
This photo may seem normal and the guys seems happy but
azamat

Answer:

HA UR KINDA GAY

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Why doesn't an elephant smoke?
snow_tiger [21]

Answer:

Because it can't

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
an apple and a banana cost $2.10 the apple is $2.00 more than the banana how much does the banana cost
Korolek [52]
$2.10 - $2 = $0.10

The banana cost 10 cents.
8 0
2 years ago
What is the solution of -5x > 25?
Veseljchak [2.6K]
<span>Divide both sides by -5.
</span><span><span>−<span>5x /</span></span><span>−5  </span></span>>  <span>25 /<span>−<span>5


ANSWER: X < - 5

</span></span></span>
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Use the probability model above to determine the successful outcome’s contribution to the expected value of the return.
    9·1 answer
  • A particular plant root grows 2.5 inches per month. How many centimeters is the plant root growing per month? (1 inch = 2.54 cen
    14·2 answers
  • Now we are testing to see whether taking a vitamin supplement each day has significant health benefits. There are no (known) har
    9·1 answer
  • A bag of 8 apples cost $2.88. What is the cost of one apple
    7·1 answer
  • Karen already owns 3 hair bands, and additional hair bands are priced at 8 for a dollar. How much money does Karen need to spend
    11·1 answer
  • Find the area of the following trapezoid
    11·2 answers
  • WHERE ARE THE EXPERTS AND ACE!!!!!!! I NEED HELP PLS SHARE YO SMARTNESS!!!!! WILL GIVE BRAINLIEST AND RATE AND VOTE!!!
    5·1 answer
  • Which expression is equivalent €2x5/18? Assume x&gt;0.
    7·1 answer
  • According to the histogram of travel times to work from the US 2000 census (Page 6 of "Journey to Work: 2000"), roughly what per
    7·1 answer
  • a teacher takes 15minutes to mark one question paper. how many hours will he take to mark 40 question papers?​
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!