Option C is the answer to your question!!!
Answer:
1 gallon=3.79 liters 2 liter juice bottle would hold more
Step-by-step explanation:
Answer:
360
Step-by-step explanation: 360 is the least
Answer:
$17.22 per foot
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, divide the amount of money by the amount of feet. This will give you how much money per one foot.
310/18= 17.22222
Answer:
(7, 0) and (3,0)
Step-by-step explanation:
On the graph, the parabola crosses the x-axis at two points. The two points are called the roots. And since they cross at (7, 0) and (3, 0), they are our roots. Hope this helps!