$10.62 / 61lb =$7.05 / 4 lb
se invierte $7.05 y 61 lb
$10.62/ $7.05 =61lb / 4lb
simplifica
$3.54/$2.35=61/4lb
The correct answer would be the 2nd option because it increases by a specific amount every X value.
It’s called me a few minutes before the meeting so I’m not working for you and
It would split up in eighths. So it would be like 1/8, 2/8, 3/8 ....