Melvin has 1/2 of a cake. He shares the cake equally with each of 2 friends and himself. Show me how u got your answer
1 answer:
The half of a cake has volume which can be divided by 3
You might be interested in
The line that has a slope of -2/3 is line c
Answer:
- 5/9
- 1/5
- 1/7
- 5/54
- 1/4
- Hope it helps you
5.88 / 3 = 1.96 per pound
original price - 1.21 per pound
Answer:
I don't know how to explain
48.5 inches is the answer