1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
eimsori [14]
3 years ago
6

What is the value of x X/200x30/25?

Mathematics
1 answer:
BigorU [14]3 years ago
8 0
X = x/200 x 30/25 cross multiply
25x = 6000
x = 240
You might be interested in
A pattern of letter arrangements begins with 3steps below. First, continue the pattern for 3 more step:
mart [117]
4.7
5.9
6.11
10.19
hope that helps
6 0
4 years ago
(2-2) slope intercept form
____ [38]

Answer:

y=mx+b

Step-by-step explanation:

m=slope B= y intercept

(2-2)       y=(mx+b)

8 0
3 years ago
What is the quotient of a number and 5​
KengaRu [80]

Sorry but that's an unclear question, can you double check to see if you included everything, and also check to see the possible answers?

3 0
3 years ago
Two pools are leaking After 15 minutes pool A has leaked 2/3 gallon After 20 minutes pool B has 3/4 gallon Which pool is leaking
Nataly [62]

hope it will help you...........

8 0
3 years ago
The histograms show the number of new subscribers in one month by age group for three newspaper. which statement is best support
Iteru [2.4K]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

there were three times as many new subscribers in the 20-29 and the 30-39 age groups combined for the chronicle than in the 20-29 age group for the times.​

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 1. Which of the following triangles is classified as a right triangle?
    8·1 answer
  • 3 ones - 22 tenths equal
    7·1 answer
  • PLEASE HELP ME I need it ASAP
    8·1 answer
  • A student spends $ 48 on school supplies at a store where the sales tax is 7%.what is the total cost of the supplies?
    10·1 answer
  • A 5 lb. bag of organic all-purpose flour costs $6.76. What is the unit price? _ per pound
    12·2 answers
  • 10. The sphere given below is being filled with air. How much air will be
    15·1 answer
  • I really need help with this
    14·2 answers
  • Find the area of Circle H
    13·1 answer
  • PLEASE HELP ME FIRST ANSWER GETS BRAINLIST
    7·1 answer
  • Name two triangles that are congruent by ASA.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!