1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Contact [7]
3 years ago
8

What is the work for 368÷216,016

Mathematics
1 answer:
tino4ka555 [31]3 years ago
6 0
9.39 is the answer if u divide and then multiply 016
You might be interested in
The expression 9+21 factored using GCF is?
Andreas93 [3]

The GCF is 3. 9 is 3 and 3 ; 21 is 7 and 3

7 0
3 years ago
Which net represents a three-dimensional figure with a surface area of 864 square centimeters Syntax error from line 1 column 49
g100num [7]

Answer: The last one

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Four bottles of powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle
Naddik [55]
Since 4 = $3.88
Then 1 = 3.88/4
            = $ 0.97
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Anita uses 1 sheet of paper to make a calendar showing each month of the year. how can she divide it so each month is even the s
jolli1 [7]
Divide the paper into twelfths
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve for x in the figure below
fredd [130]

Answer:

x = 35.4

Step-by-step explanation:

Sum of all interior angles in a triangle = 180°

Therefore:

(x + 2)° + (2x + 2)° + (2x - 1)° = 180°

x + 2 + 2x + 2 + 2x - 1 = 180

Collect like terms

x + 2x + 2x + 2 + 2 - 1 = 180

5x + 3 = 180

Subtract 3 from each side

5x + 3 - 3 = 180 - 3

5x = 177

Divide both sides by 5

5x/5 = 177/5

x = 35.4

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Kayla tutors a student for 18.50 per hour. She spends $50 on transportation. How much does she earn if she tutors for x hours
    12·1 answer
  • (3x2 + 4x - 2) (2x + 5) REPLY FAST!!!​
    8·1 answer
  • 7. Suppose you earn $15 for each car you wash. Which function describes the relationship
    6·1 answer
  • Can someone pls help me with this?!
    6·1 answer
  • The answer please please <br> A.45<br> B. 50<br> C.39.5<br> D. 47.5
    10·1 answer
  • B2 + 4 when b= 3 Need help pls
    11·1 answer
  • 1. Evaluate each algebraic expression.
    12·1 answer
  • 9 to the 4th power?<br><br> srh4uieeughi53thwkwsmlxwes
    13·1 answer
  • Help plssssssssssssssssssssss
    7·2 answers
  • To solve 1/3÷9, James thinks of dividing a loaf of bread into 3 equal parts, dividing one of those parts into 9 equal slices, an
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!