1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Akimi4 [234]
3 years ago
10

7/8 multiplied by 6/13

Mathematics
1 answer:
4vir4ik [10]3 years ago
6 0
21/52
-----------------------------
You might be interested in
16 squared with explanation.
pochemuha

Answer:

256

Step-by-step explanation:

Multiply 16 by 16.

You bet 256, right?

The answer is 256 now.

Hope it helps!

Formula: multiply number you have x number you have.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
F(x) = x^2 What is g(x)?
neonofarm [45]

D

graph becomes slimmer, so definitely be multipled 1/2

7 0
2 years ago
I don’t understand this
SashulF [63]

Answer:

9 to the 5th power

Step-by-

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help please I really need answers fast
Dima020 [189]
1st: $6.44

2nd: 6.33 KM

8 0
2 years ago
I am a two digit square number. the sum of my digits is 13. what Square number am I
skelet666 [1.2K]
49 Because 7x7 is 49 & 4+9=13
5 0
2 years ago
Other questions:
  • please answer this!!!!!Paul and his friends average their test grades and find that the average is 95. The teacher announces tha
    5·2 answers
  • The product of a whole number and unit fraction 2/3
    15·1 answer
  • Michael has a fish tank that has a length of 7 inches,a width of 6 inches and a height of 8 inches. What is the total surface ar
    11·1 answer
  • -1/4x+3=-3/2x-2 what is this equivalent to
    7·1 answer
  • Enrique bought a packing tube to ship a poster to his cousin. If the packing tube had a volume of 1761 cubic centimeters and
    15·1 answer
  • Can you please help me????
    12·1 answer
  • Please answer the question........Thank you! :D
    7·2 answers
  • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    8·1 answer
  • Greg spent $47.45 on five books. If each book cost the same amount, how much does one book cost?
    5·2 answers
  • 3. The stem-and-leaf plot shows the cost of lamps at a department store.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!