1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lena [83]
3 years ago
13

How do you multiply 9.4 by 7.85 with work shown

Mathematics
1 answer:
11Alexandr11 [23.1K]3 years ago
8 0

Answer:

73.79

Step-by-step explanation:

i forgot how to do it step by step

soooooo sorry

You might be interested in
Find the unit rate: $3.60 for 3 pounds of apples. How much does it cost for 1 pound of apples? *
mario62 [17]

Answer:

$1.20

Step-by-step explanation:

3.6/3=1.2

you would divide for the unit rate or in other words simplify it.

7 0
3 years ago
Leah just moved and she's looking for a new dance studio. She gets to list the price from tip top toes charges $300 for 12 class
SpyIntel [72]
If it’s by week then groovin and movin,but if it’s months tip toes
8 0
2 years ago
Hong rented a truck for one day. There was a base fee of $20.95, and there was an additional charge of 90 cents for each mile dr
Goryan [66]

Answer: Hong drove the truck for 294 miles.

Step-by-step explanation:

Let m represent the number of miles for which he drove the truck.

There was a base fee of $20.95, and there was an additional charge of 90 cents for each mile driven. It means that the expression for the cost of driving the truck for m miles in a day is

20.95 + 0.9m

Hong had to pay $285.55 when he returned the truck. It means that

20.95 + 0.9m = 285.55

0.9m = 285.55 - 20.95

0.9m = 264.6

m = 264.6/0.9

m = 294 miles

5 0
3 years ago
Sinister Stan stole 3 3/4 oz of slime from Messy Molly, but his evil plans require 6 3/8 oz of slime. He stole another 2 3/5 oz
rusak2 [61]

Answer: 1/40

Step-by-step explanation:

Since we are told that Sinister Stan stole 3 3/4 oz of slime from Messy Molly and stole another 2 3/5 oz of slime from Rude Ralph. The total oz of slime stole would be:

= 3 3/4 + 2 3/5

= 3 15/20 + 2 12/20

= 5 27/20

= 6 7/20

We are told that his evil plans require 6 3/8 oz of slime, the amount needed for Sinister Stan for his evil plan would be:

= 6 3/8 - 6 7/20

= 6 30/80 - 6 28/80

= 2/80

= 1/40

6 0
3 years ago
Problem #1 HELP SHOW WORK PLS
OLEGan [10]

Answer: 30 degrees

Step-by-step explanation:

Corresponding angles of similar triangles are congruent.

5 0
1 year ago
Other questions:
  • Seven times a number n and 4
    14·2 answers
  • What is the area please
    11·2 answers
  • What is the solution to the system of equations?
    10·1 answer
  • The price of a man's shirt went from $15 to $20. What was the percent of increase of the price of the shirt? A. 25% A. , 25%, B.
    6·2 answers
  • I need help I don't know what to do ​
    12·1 answer
  • The length of a side of a cube can be determinad
    7·1 answer
  • Charlie paid $17.00 For a video game if this amount included a 15% discount for ordering online what was the original price for
    13·2 answers
  • Your friend has $100 when he goes to the fair.he spends $10 to enter the fair and $20 on food.rides at the fair cost $2 per ride
    8·1 answer
  • Looking for gf pls needed​
    6·1 answer
  • Find f(-2) if f(x) = 4x + 8
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!