Answer:
try doing the 3rd option
Step-by-step explanation:
we know x is the missing value
x+3=8
so what plus 3 equals 8?
Well 5 of course
So x= 5
5+3=8
Hello!
Find the cost of each individual item.
1.28 / 2 = 0.64
Each roll of tape costs $0.64.
0.87 / 3 = 0.29
Each notebook costs $0.29.
Each highlighter costs $1.59.
1.98 / 2 = 0.99
Each pen costs $0.99.
One roll of tape is $0.64, two notepads are $0.58 two highlighters cost $3.18, two pens are 1.98.
Add them up: .
0.64 + 0.58 + 3.18 + 1.98 = 6.38
ANSWER:
You would pay B. $6.38.
Answer:
the hell you are talking about?
Step-by-step explanation:
82.15 / 31 = 2.65 per gallon
56 is a decimal part of 70. 56 = 4/5 = .8