Answer:
$5 per hour
Step-by-step explanation:
Just divide the amount that he earns by the price.
25/5=5
50/10=5
Brett is making $5 an hour.
Answer:
I'll answer the first one. Neither vehicles are crossing the speed limit since both are under 40mph.
Step-by-step explanation:
6 miles every 10 minutes = 36 miles every hour.
15 miles every 25 minutes = 36 miles every hour.
Speed limit = 40 mph
Neither vehicles are crossing the speed limit since both are under 40mph.
Hope this helped! :))
<em>So</em><em> </em><em>the</em><em> </em><em>right</em><em> </em><em>answer</em><em> </em><em>is</em><em> </em><em>of</em><em> </em><em>option</em><em> </em><em>D</em>
<em>Look</em><em> </em><em>at</em><em> </em><em>the</em><em> </em><em>attached</em><em> </em><em>picture</em>
<em>H</em><em>ope</em><em> </em><em>it</em><em> </em><em>will</em><em> </em><em>help</em><em> </em><em>you</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em>
<em>Good</em><em> </em><em>luck</em><em> </em><em>on</em><em> </em><em>your</em><em> </em><em>assignment</em>
Answer:
$0.48
Step-by-step explanation:
$2.40 divided by 5 pounds equals $0.48 per pound.
Answer: (not enough information) Is there a picture that goes along with the problem?
Step-by-step explanation: