1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
barxatty [35]
3 years ago
12

What is 99.9999 rounded to the nearest hundredth.

Mathematics
1 answer:
Kobotan [32]3 years ago
6 0
100 because 99.9999 nearest to any number on there would be 100
You might be interested in
128x³y⁴-56x²y²-72x⁴y² by 16x²y
nekit [7.7K]

Answer:

Step-by-step explanation:

yhgvuvuvuynfyftfjtgfyjgfftyf

3 0
2 years ago
The ropes on either side of a swing are 1.9 m long. If a child swings through a arc length of 0.9 Determine the angle (in radian
Yuliya22 [10]

Answer:

theta = 9/19 radians or  approximately .4737 radians

Step-by-step explanation:

The formula for arc length is

S = r theta  

where theta is in radians.  Lets put in what we know.  The radius would be 1.9 since the ropes would be the radius.

.9 = 1.9 theta

Divide by 1.9 on each side.

.9/1.9 = theta

theta = 9/19 radians

or in decimal form it is approximately  .4737 radians



7 0
3 years ago
Given f(X) =-X+ 6 write an equation for f(x + 3).
luda_lava [24]

Answer:

3 - x

Step-by-step explanation:

f(x) = -x + 6

f(x + 3)

Substitute (x + 3) in for x;

f(x + 3) = -(x + 3) + 6

= - x - 3 + 6

= -x + 3

3 0
2 years ago
Write an<br> algebraic expression for the word expression.<br><br> the quotient of c and 8
Maru [420]

Answer:

c/8 =__

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Shonda earns $10 per hour at Sneakers Plus. She is also paid a $2 commission on every pair of sneakers she sells. How much did S
daser333 [38]

Answer:

78

Step-by-step explanation:

6*10=60

2*9=18

60+18=78

3 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the answer?
    15·1 answer
  • A box of crayons costs $1.75, including tax. Mr. Valentino wants to purchase boxes of crayons for his class and has a $25 budget
    8·1 answer
  • Amber is starting a garden. She plants 2 flowers the first month. The next month, she plans three times more flowers (6 flowers)
    8·1 answer
  • Can someone please help me ASAP?
    7·1 answer
  • What will happen if Pinocchio says "my nose will grow now" ??
    8·1 answer
  • Anil weighed 95 kg. He went running every day and began to lose mass. After one month his mass was 74 kg. What was the percentag
    8·2 answers
  • I WILL MARK BRAINLIEST FOR THE RIGHT ANSWER!!! (16 POINTS)<br> What is the common fraction of 29/7
    10·1 answer
  • Solve (x - 5)2 = 3.<br> A. x = 5 + 1/3<br> B. X=-5313<br> C. x = 8 and x = -2<br> D. X = 3 + -15
    13·1 answer
  • The area of a square mural pointed on the side of a building is 110 square feet. What is the best estimate of the side length of
    13·1 answer
  • Taylor buys 2 gallons of milk for $5.50. What is the cost per gallon
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!