Solve by elimination:
S = shirt
T= tie
3s+5t=60
2s+3t=39
=
Shirt = 15
Tie = 3
Answer:
it is not a function
Step-by-step explanation:
because the element 2 has not ot unique image
Answer:
$0.80
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
1 apple costs ?
1.20/6 = cost of 1 apple
1 apple = $0.20
4 apples = $0.20 * 4
4 apples = $0.80