1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
VARVARA [1.3K]
3 years ago
10

Can someone please help

Mathematics
1 answer:
Nonamiya [84]3 years ago
3 0

Answer:

Step-by-step explanation: do what it says go to a supermarket lol

You might be interested in
Please help!!! Question is below
Lilit [14]

Answer:

A. Obtuse

Step-by-step explanation:

Well we can cross out C and D just by looking at the triangle because the triangle is not equal and there is no right angle.

Also it is not B an acute because not all the angles are acute.

Hence, the answer is A. Obtuse

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Hiiii! Can someone help me plsss
Grace [21]

Answer: 3/2

Step-by-step explanation:

Slope is the coefficient in front of x, slope tells you how you move when plotting on a graph.

6 0
2 years ago
Which is the lasrgest​
nikdorinn [45]

Answer:

0.153

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Can't figure out number 6. need help!!​
joja [24]

Answer:

Step-by-step explanation:

Definition of supplementary

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which function is shown in the table below?
Scilla [17]
I believe it is an exponential function.
7 0
2 years ago
Other questions:
  • Gravel is being dumped from a conveyor belt at a rate of 15 ft3/min, and its coarseness is such that it forms a pile in the shap
    12·1 answer
  • The gcf of 8x and 22xy
    12·1 answer
  • What is the answer ?
    9·1 answer
  • 5<br> 2<br> 12<br> 3<br> 21<br> 35<br> 5<br> 59<br> Is it quadratic ?
    13·1 answer
  • 1/2 - 1/5= ???
    12·2 answers
  • PLease help me find the unit rate for $140 for 18 ft
    7·1 answer
  • In a c is ___<br> in b d is ___
    9·1 answer
  • Triangle ABC is similar to DEF.
    6·1 answer
  • Find the area of the triangle ABC.
    11·1 answer
  • Jasper wants to buy 4kilograms of nails and 4kilograms of standard washers .How much will hespend? rivets $0.69 per kg​ nails $0
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!