1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
saveliy_v [14]
3 years ago
11

If you earn $48 in 4 hours. What is the unit rate per hour?​

Mathematics
2 answers:
LiRa [457]3 years ago
5 0

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

erma4kov [3.2K]3 years ago
3 0
48/4 = 12. So $12 per hour
You might be interested in
HELP PLSSS
Gwar [14]

Answer:

LINE D

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Write an equivalent expression for 5a+30
Elena-2011 [213]
We can express it at 5 (a+6)
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which expression will simplify to 1? Assume m ≠ 9 and m ≠ -9.
nignag [31]

Answer:

B(m+9/m-9) (m-9/m+9)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Is 9,972 above sea level ​
Lunna [17]
Yes. but if it has a negative sign in the front of it it is below sea level.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the area of the figure
Ymorist [56]

Answer:

64 meters^2

Step-by-step explanation:

Break the shape into small parts:

The largest rectangle's area is: 5*11 = 55 meters^2

The smaller rectangle's area: 3*3 = 9 meters^2

55 m^2+9m^2 = 64 meters^2

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Robert bought a $5 lottery ticket such that 1 in 100 would win $10, 1 in 1000 would win $100, and 1 in 50 million would win 1 mi
    6·1 answer
  • While driving in Hawaii, Momo discovered some silver bars on the ocean floor. Each bar weighed 70 pounds and the price of silver
    12·1 answer
  • The length of a rectangle is 3 centimeters less than twice the width. If the perimeter of the rectangle is 24 centimeters, find
    12·1 answer
  • HEY YOU!! IT LOOKS LIKE I FORGOT THE QUESTION THE FIRST TIME ROUND!! Let's TRY AGAIN FOR THE BRAINLIEST SHALL WE!!
    8·1 answer
  • Sarah jogged 4.8 miles each day for 22 days last month. How many miles did Sarah jog in total?
    11·1 answer
  • There are three small rounds of cheddar cheese in Grace’s refrigerator. She wants to bring a small wedge of cheese in her lunch
    11·1 answer
  • PLEASE HELP ASAP
    11·1 answer
  • If Q = 1, what is the value of the expression 73 - 20q?
    10·1 answer
  • Question#1<br><br>will give brainliest
    10·1 answer
  • NEED HELP IMMEDIATELY PLEASE HELP
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!