Answer:
The 8 oz has lower unit rate, it's lower by .2.
Step-by-step explanation:
8 oz divided by $6 = $1.333 for 1 oz ---- (round to 1.3)
6 oz divided by $4 = $1.5 for 1 oz
The answer is A
Hope this helps!!
bro i think i know the answer but im wrong all the time
Answer:A
Step-by-step explanation: