1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
meriva
3 years ago
6

I need help please?!!!!

Mathematics
2 answers:
Oksanka [162]3 years ago
8 0

Answer:

69 420

Step-by-step explanation:

ohaa [14]3 years ago
3 0

Answer: Fury

Step-by-step explanation: they have second to most losses.

You might be interested in
Solve the combined inequality x + 3 > -5 and -4x ≥ -16 showing all of your work
ad-work [718]
Well for the first one you have to subtract 3 on both sides so that would make the equation x > -8 (because a negative subtracting a positive is basically a negative plus negative) and so your equations done.  For the second one you divide both ides by -4 so your equation would be x < 4 (the sign would be less then or qual to because you divided by a negative)
5 0
3 years ago
What is sandwich theorem?
nydimaria [60]
In calculus, the squeeze theorem, also known as the pinching theorem, the sandwich theorem, the sandwich rule, the police theorem, the between theorem and sometimes the squeeze lemma, is a theorem regarding the limit of a function. In Italy, the theorem is also known as theorem of carabinieri.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
May I please get help with this question?
Julli [10]
The answer should be 42 times.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
a recipe that serves 2.people calls.for.1600 mg of baking soda..if.you want to make enough for 10 people how.much will you need
ch4aika [34]
8 grams 
(i think) hope this helps

(sry if its wrong)
8 0
3 years ago
The answer too the question the Unite rate
Olin [163]
A unit rate is a rate with 1 in the denominator. If you have a rate, such as price per some number of items, and the quantity in the denominator is not 1, you can calculate unit rate or price per unit by completing the division operation: numerator divided by denominator.
6 0
3 years ago
Other questions:
  • A parabola has zeros at (5,0) and (-3,0) and passes through point (6,18) determine the axis of symmetry
    8·1 answer
  • Please help me on this one. I don't know the equation to solve it. I really need help!!
    12·1 answer
  • An item on sale costs 70% of the original price. If the original price was $30, what is the sale price​
    11·2 answers
  • How are the values of eights related in 880?
    5·1 answer
  • A loaf of bread weighs about 1pound. Chose all of the metric measures that are less than 1pound. 1kg 0.5kg 500g 450g 100g
    11·1 answer
  • At aa car dealership, for every 4 silver cars that are sold, 6 red cards are also sold. If 90 cars. Total are sold in a month, h
    7·1 answer
  • The cafeteria manager took a poll of 150 students to find the most popular lunch.
    7·1 answer
  • Please help!!!!!! ill give you brainliest!
    7·2 answers
  • If Blake wanted to use the Substitution method to solve the following system of equations, what could be a good first
    9·1 answer
  • A hollow circular cone, radius of base 75mm and height 250mm is held vertex down with axis vertical. It contains water which is
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!