1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Andrews
[41]
2 years ago
9
What is the answer I really need help with this hepl
Mathematics
Answer
Comment
Send
2
answers:
Elis
[28]
2 years ago
6
0
The real answer for this is 4 because the negative sign doesnt mean anything when its absolute value it is just four nothing else even if it was a positive sign
Send
julsineya
[31]
2 years ago
5
0
Your answer was correct it equals 4
Send
You might be interested in
2/3 + 1/2 <br> i just want to give some points away
goldfiish [28.3K]
Answer: 7/6, 1 and 1/6, or 1.16
Step by step explanation:
2/3 + 1/2
4+3/6
7/6
6
0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the answer for x because i got x/2- 5=4
Firlakuza [10]
Answer:
x/2=5+4=9
x=9*2=18
x=18!
8
0
3 years ago
Can you plz help me with this
stepan [7]
The answer is probably (c).
5
0
2 years ago
What number must you multiply both sides of 3/4a=24 by to get equivalent equation a=32??
Mamont248 [21]
4 because 4 times 24 equals 96 then 96 divided by 3 equals 32
3
0
3 years ago
Water boils at different temperatures based on its elevation above sea level. Ann and Rob are in
Misha Larkins [42]
Answer:
Step-by-step explanation:
B. The medians are the same.
3
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
In the above figure, m∠XOV = 47° and m∠UOW = (2x + 35)°. If ∠UOW and ∠XOV are vertical angles, what is the correct equation that
9
·
1 answer
PLEASE HELP , I tried to learn but still don’t understand
15
·
1 answer
Complete the number sentence to show an example of the Distributive Property. 3×6=
12
·
2 answers
Help me please <br> !!!!!!!!!!!!!!!
15
·
1 answer
Widget Indutries had stock that sold at 36 5/8 points. The stock rose 7 1/4 points. What is the new price?
14
·
1 answer
Please please help me with this
8
·
2 answers
Given f(x) and g(x) = f(x) + k, look at the graph below and determine the value of k.
11
·
1 answer
Helpppppppppppppppppppp
6
·
1 answer
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14
·
1 answer
Sam buys 3 pounds of apples for $6. what is the unit rate
6
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!