Answer:
D. $3000
Step-by-step explanation:
Just did the test
Hello! To find the unit rate in miles per gallon, all you have to do is divide the amount of miles by the amount of gallons. 2½ is 2.5 in decimal form. 50/2.5 is 20. There. The unit rate is 20 miles per gallon.
Answer:
They completed 13, 3 credit classes
Step-by-step explanation:
1. Make 2 formulas. In this case: x+y=18
and 3x+4y=59
2. Then multiply x+y=18 by 3 and subtract the two equations.
Find y which is 5 and input into the equations. Then find your answer.
The answer is A. H(-4,2) I(-9,2) J(-9,-2) K(-2,-2)