Answer:
$35 per ticket
Step-by-step explanation:
1120 divided by 32 is 35, I used a calculator. If you divide the cost by the quantity you will get the cost for one quantity
I think the answer is 16.8
1.875 is what you are looking for.
Answer:
b
Step-by-step explanation:
One square = (2/5)/(3) Invert and multiply the 3
2 1
== == =
5 3
2/15
5 squares = 5 * 2/15 = 10 / 15 = 2/3