1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jeka94
3 years ago
9

CAN SOMEONE FIND THE ANSWER TO NUMBER 10 AND 14!!!! I WILL GIVE 10 POINTS AND BRAINLIEST

Mathematics
2 answers:
jok3333 [9.3K]3 years ago
6 0

Answer:

10. 67.36 14. 138.72

Step-by-step explanation:

IgorC [24]3 years ago
5 0

Answer:

10) 67.36

14) 400.35

Step-by-step explanation:

You might be interested in
MARK AS BRAINLIEST
Arisa [49]

Answer:

The answer to your question is 25%

Step-by-step explanation:

Data

Initial price = $2.00

Final price = $2.50

First we subtract the final price to the inicial price

              increment = 2.50 - 2.00

                                = $0.50    It's the amount that the school increases to the community members

            Now we use a rule of three to find the percent

                 $2.00 ----------------------  100%

                 $0.50  ---------------------    x

x = 0.50 x 100/2 = 50/2 = 25%          

4 0
3 years ago
Write the following 12.5% as a fraction
Masteriza [31]
1/8 is a fraction to represent 12.5%

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A group of 50 people are goin to run a race. The top 3 runners earn gold, silver, and bronze medals
UNO [17]
I don’t know this one
8 0
3 years ago
Write an equation for the nth term of the arithmetic sequence 23, 16, 9, 2, .... Then find a25.
Gelneren [198K]

Answer: i have no idea

Step-by-step explanation: i dont know sorry

3 0
3 years ago
Can someone explain to me how to do this? And what the answer is.
Svetllana [295]

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3.6repeating=3 2/3

2.3repeating=2 1/3

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • donte bought a computer that was 20%off the regular price of $1,080. if an 8% sales tax was added to the cost of the computer, w
    12·1 answer
  • A 5-pack of raffle tickets costs $15.55. What is the unit price?
    12·1 answer
  • A civil engineer is designing a public parking lot for the new town hall. The number of cars in each row should be six less than
    11·1 answer
  • Am I correct? It's important that I get the right answer, so if I'm wrong please tell me what I did wrong
    13·1 answer
  • How do you do this problem?
    14·2 answers
  • Evan and Eileen Carter are husband and wife and file a joint return for 2019. Both are under 65 years of age. They provide more
    8·1 answer
  • What is the quotient when (10n^2-37n-12) is divided by (n-4)?
    12·1 answer
  • A book has 600 pages which are numbered 1,2,3 and so on. How many times does the digit 5 appear in the page numbers?
    10·2 answers
  • A man fell asleep studying for his math exam. He woke up at 9:30 p.m. If he slept for 3 hours and 50 minutes, what time did he f
    6·2 answers
  • Can somebody shade this for me? Thanks so much!
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!