Answer:
$16.80 per hour.
Step-by-step explanation:
So you got 420 dollars earned last week. Jerry worked for 25 hours and if you divide.
You’d find the unit rate which is 420/25 and get 16.8.
$16.80 per hour.
Answer:
2.35
Step-by-step explanation:
-4.05 + 3.1 + 8 = 7.05/3=2.35
Answer:
Yes, I like the movie and the musical.
Step-by-step explanation:
I'll be your friend.
A=(a+b/2)h is the formula hope that helps
32 players = 16 matches ( 32/2)
16 players = 8 matches ( 16/2)
8 players = 4 matches (8/2)
4 players = 2 matches ( 4/2)
2 players = 1 match
16 + 8 +4 +2 +1 = 31 matches