1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sonja [21]
3 years ago
15

Please someone help :) thanks ; )

Mathematics
2 answers:
Kryger [21]3 years ago
7 0
A.84
x/4 = 21
84÷4= 21

sammy [17]3 years ago
6 0
X/4 = 21
x = 21 · 4
x = 84
You might be interested in
If the perimeter is 102, how long is the longest side?
aalyn [17]
25.5
102/4=25.5

Not really sure though
8 0
3 years ago
The product of 80 and 5,000 is...
ankoles [38]

Answer: 400,000

Step-by-step explanation:

The product is the result of multiplication. In other words, you would multiply 80×5,000.

I hope this helps!! :)

4 0
2 years ago
How many thirds in 10?
n200080 [17]
Its 30 . hope this helps u 
5 0
3 years ago
Number 8 pls<br> Use the table
Natali5045456 [20]
7 because 8+7 is equaled to 15
8 0
3 years ago
Which statement best describes the effect of replacing the function f(x) = 2x − 2 with the function g(x) = 2x + 5? (1 point)
LUCKY_DIMON [66]

Answer:

7 units leftjJakaKakoao

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help!!!! <br> 1. Cos y =6/b<br> 2. Cos y =6a<br> 3.cos y= 6b<br> 4. Cos y= b/6
    13·1 answer
  • 11. Write the equation of the line.
    12·1 answer
  • There are 101 students, each student will need 2/3 cup baking soda for an experiment. If Ms.Keough has 60 cups, will she have en
    5·1 answer
  • one side of a rectangle is 4 feet shorter than four times the other side. find the sides of the are if the rectangle is 24 squar
    6·1 answer
  • 120 pianists compete in a piano competition. (a) In the first round, 30 of the 120 are selected to go on to the next round. How
    10·1 answer
  • Whats the volume of the cylinder? Round your answer to the nearest hundred the top is B the left side of the cylinder is 13cm th
    14·1 answer
  • GIVING BRAINLY need urgent help give evidence if you just answer for points you will be reported no biTLY LINKS
    8·2 answers
  • Solve for x. −35x+15&gt;7/20 Drag and drop a number or symbol into each box to correctly complete the solution.
    11·1 answer
  • Alice purchased 4 1⁄2 kilograms of olive oil for $27. What is the price per kilogram?
    10·1 answer
  • Bill's boss paid $20.05 for doughnuts for the office staff. The total included 1.30 cents for tax and $1.25 per doughnut. How ma
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!