Answer:
$ 1.50 x 25= 37.50
Step-by-step explanation:
Subtract that from $ 87.50 you get remainder $ 50.00.
Therefore grocer paid $ 50.00 for 25 bags. $ 50.00 divided by 25= $ 2.00 per bag.
Answer:
4 square units.
Step-by-step explanation:
you are right!
Two because after you came you and that other person are still in the room
what do mean what are you looking for
X has infinity solutions.