1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zhenek [66]
4 years ago
5

Plss help will give brainliest

Mathematics
1 answer:
SpyIntel [72]4 years ago
7 0
(-4,-2) is an Invalid pout and each component of the different quotient separately and plug the components into the difference quotient formula .
You might be interested in
Helpppppp!!’nnnnnnn.
Irina-Kira [14]
The answer is 29.25
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which statement best compares a line and a point
Volgvan
A line has 0 endpoints and extends forever in 2 directions and a point has 1 endpoint and extends forever in 0 directions.
6 0
3 years ago
Use the image below to answer the following question. What relationship do the ratios of sin x° and cos y° share?
Drupady [299]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

y \times  {4 \div 14 \frac{10}{4 |25 \\ | } }^{2}

8 0
2 years ago
Help!
Galina-37 [17]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Note:

1 gal = 4 quarts

1 pint = 0.5 quart

Re-writing all the choices in dollars and quarts and calculating how much each quart costs

A)  $1 per 1 quart

B)  $2 per gallon = $2 per 4 quarts = $2 ÷ 4 quarts = $0.50 per quart

C)  $1.50 per 2 quarts = $1.50 ÷ 2 quarts = $0.75 per quart

D)  $0.50 per 1 pint = $0.50 per 0.5 quart = $0.50 ÷ 0.5 quart = $1 per quart

If you compare all of the above, it is clear that answer B ($0.50 per quart) is the cheapest rate and hence the best deal.

6 0
3 years ago
What is U over 72=2 over 4
Mademuasel [1]
U/72 = 2/4

means u/72 = 0.5

therefore u = 72*0.5

which equals 36
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which of the following inequalities is correct?
    11·2 answers
  • What is the approximate area of the shaded sector in the circle shown below?
    10·1 answer
  • Josie is 11 years older than Macy. What is an equation
    9·1 answer
  • What can you learn about a data set from a box plot? How is the information different from a dot plot?
    14·1 answer
  • What operation would you use to solve the equation below for y? y - 15 = 20
    5·2 answers
  • On Wednesday, a local hamburger shop sold a combined total of 536 hamburgers and cheeseburgers. The number of cheeseburgers sold
    6·1 answer
  • If an angle of 110º bisected, find the measure of each angle formed?
    11·2 answers
  • Emily has saved $74 toward a new sound system that costs $149. She plans on saving an additional $15 each week. How many weeks w
    13·2 answers
  • Is this right or not because I’m doubting it
    14·1 answer
  • Select true or false for the statements
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!