Ask your parents about it if they didn't help you can copy mine,
Well I asked my parents about they told me that around their age there weren't lots of facilities they even rarely saw transportation facilities like cars and bikes there were no proper internet facilities e.t.c
When I said them what were the changes in the last 25 years they said there were drastic changes including social, economic, science, transportation, health e.t.c and many more
To get their combined time, get the sum of Vega's time and Janice's

Therefore, their combined time for their part of the relay is 53.659 seconds.
Answer:
20 dollars for 12 pounds.
Step-by-step explanation:
This is a critically important question to know the answer to. It is used almost every day by good shoppers.
The trick is to get everything down to 1 pound.
$2.00
$2.00 per pound. The question is the answer.
$4.25
$4.25 / 2 pounds = $2.13 rounded.
$9.50
$9.50 / 5 = $1.90
$20
$20/12 = $1.67 rounded
Answer:
Where it says "add attachment" with the paper clip, select your picture from there. If you don't know how to do that, take a picture of it with your phone, email it to yourself, and download it on your computer. It should then be in a folder called "downloads" or something similar. Feel free to ask further questions if you're still stuck!
Step-by-step explanation:
The multiplier to get from 6 * ... to 15 is 15/6.
If 6 * 15/6 = 15, then 20 * 15/6 = 50, answer B.