1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sunny_sXe [5.5K]
3 years ago
14

How do you work out 49.2 x 10.3

Mathematics
1 answer:
kirza4 [7]3 years ago
7 0
You line 49.2
×10.3
---------
506.76
You might be interested in
A recipe for four dozen cookies requires 1 1/2 cups of flour. How much flour is needed for one dozen cookies ?
Arada [10]
1 1/2 cups = 3/2. 3/2 divided by 4 = 3/2 x 1/4 = 3/8 cup
4 0
2 years ago
Pointssssssssssssssssss
Masja [62]

Answer:

mee

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can somebody help me with these questions ​
Leno4ka [110]

Answer:

The first one is B. 11.75

The second one is A. 4

Step-by-step explanation:

In order to find how many liters (L) of paint he used you need to do 2.5*5.5=13.75 Then to find out how much he has left you do 25-13.75=11.75 So your answer is 11.75.

The second one you have to do the reverse. So since it says 4*_=48, you do 48÷4=_=12. Then since it says 12*1/3=_ You can do 12÷3=_=4 So your answer is 4.

5 0
2 years ago
Plot the following equation using the x- and y-intercepts.
telo118 [61]

Answer:

option 2

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Simplify the expression to a + bi form:<br> √4+ √−4+√36 + √−4
Gekata [30.6K]

Answer:

8 + 4i

Step-by-step explanation:

according to the bi form, the solution to the expression √4+ √−4+√36 + √−4 would be 8 + 4i

5 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the value of x?<br><br> Enter your answer, as a decimal, in the box.
    8·2 answers
  • Suppose a shipment of 120 electronic components contains 3 defective components. to determine whether the shipment should be​ ac
    5·1 answer
  • John had $21 to spend on 2 notebooks. After buying them he had $13. How much did each notebook cost?
    10·1 answer
  • A square patio has an area of 200 square feet. How long is each side of patio to the nearest 0.05?
    15·1 answer
  • Will give brainliest please help ASAP
    9·1 answer
  • At 9:30 AM but started feeling a 3500-gallon pond. At 12:30 PM he had filled 2100 gallons. At what time will the pond before?
    13·1 answer
  • Do It! Review 16-1 During the current month, Wacholz Company incurs the following manufacturing costs. (a) Purchased raw materia
    13·1 answer
  • How many significant figures will there be in the answer to the following
    6·1 answer
  • Last Monday, Paul had $283 in his bank account. On Tuesday, Paul withdrew $120 in cash at the bank machine, and sent an e-transf
    8·1 answer
  • Joseph received a $20 gift card for downloading music. Each downloaded song costs $1.29. Explain how to write and solve an inequ
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!