Answer:
.6
Step-by-step explanation:
Hope this helps.
Answer:
First we need to find out how much is 1 inch in feet
80/5
=16
Now we just simply need to multiply
16x3/4
=12
Your answer is 12
Hope it Helps!!
Answer:
6=8x
Step-by-step explanation:
Answer:
$25.40
Step-by-step explanation:
Find the unit price. So what you do is just divide 304.80 by 12 to get the price of one which comes out to be $25.40
It is a multiplication sign. *
I hope I helped.