1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alexgriva [62]
3 years ago
14

P​ = a​ + b​ + c for a

Mathematics
1 answer:
Murljashka [212]3 years ago
8 0

Answer:

bc

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Hi whats the answer<br> √548
harkovskaia [24]
23.409399821439250218
6 0
3 years ago
Slope is 2 and (3,4) is on the line. solve
pogonyaev

Answer:

Step-by-step explanation:

y-y1 = m(x-x1)

y-4 = 2(x-3)

y-4=2x-6

y= 2x -6+4

y=2x-2

8 0
2 years ago
HELP PLEASE!!! THANKS!!! BRAINLIEST ANSWER OFFERED!!!!!<br> THE SELECTED ANSWER IS MY GUESS.
melisa1 [442]
I believe that you are correct.
7 0
3 years ago
The ordered pair (-4, -5) is a solution of the following system of equations 2x+y=13 19x+13y=15
liberstina [14]

Answer:

Step-by-step explanation

672

8 0
2 years ago
Who can help me with this entire page?
trasher [3.6K]

Answer:

I'm not entirely sure what the question is but every thing under 12.5 is closer to 12, everything 12.5 and upwards like 12.87 would be closer to 13

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Which situation shows the appropriate use of the law of large numbers? . a. Wilma predicts rolling a 2 about 50 times if she rol
    10·1 answer
  • I need help with this math work
    5·1 answer
  • Write 7\8 as a decimal and as a percent
    12·1 answer
  • What is the product of 5x + 3 and 8x2 – 2x + 5? A) 40x3 + 14x2 – 19x – 15 B) 40x3 + 14x2 – 31x – 15 C) 40x3 + 34x2 + 31x + 15 D)
    8·2 answers
  • The trash can is in the shape of a cylinder that has a radius of 2 ft and a height of 5 feet what is the volume of the trash can
    13·2 answers
  • Kayla was asked to rewrite the polynomial expression, x^2+6x+9 How could she rewrite the polynomial?
    6·2 answers
  • A bookstore sells textbooks for $40 each and notebooks for $2 each. The bookstore would like to sell
    5·1 answer
  • A 3-pound box of grapes costs $12.00. What is the price per ounce?
    13·2 answers
  • Click an item in the list or group of pictures at the bottom of the problem and, holding the button down, drag it into the corre
    9·1 answer
  • A cylinder and a cone are shown below.
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!