1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
goldenfox [79]
3 years ago
15

Look at these numbers. 0.3,

Mathematics
2 answers:
timama [110]3 years ago
8 0
0.3.......the 3 is in the tenths place 
0.103....the 3 is in the thousandths place
0.13.....the 3 is in the hundredths place

0.3 is ur answer

Kryger [21]3 years ago
3 0
In "0.3" the 3 is in the tenths place. 
In "0.103" the 3 is in the thousandths place.
In "0.13" the 3 is in the hundredths place.

But 0.3 would have the greatest value. 

<span>Hope this helps. :)</span>

You might be interested in
What is the total number of digits required in numbering the pages in a book which has 1,724 pages?
Bond [772]

Answer: 5,789 digits

Step-by-step explanation:

9(1) +90(2)+900(3)+725(4)

=5789 digits

5 0
2 years ago
The howler monkeys at a zoo are fed a diet that contains 3.35 kcal/gram. Write a function g(x) that gives the mass of food in gr
Dvinal [7]
The amount of energy that the given amount of food contains is the product of the given content per grams and the amount of food in grams. 

For this item, we assume that g(x) is the total energy that the howler monkey needs to obtain and x is the amount of food in grams. From the presented concept in the first paragraph,

amount of energy = (3.35 kcal/gram) x (amount of food)
<em>g(x) = 3.35x</em>
4 0
3 years ago
Somebody please help!!!<br> (Dont judge me I forgot)
ch4aika [34]

Answer:

16. 200+3

17. 30+4+0.1+0.02+0.007

18. 200+70+6+0.1+0.03

19. 30000000+4000000+100000+20000+3000+6

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Nut Mix Michael and Kevin return to the candy store, but this time they want to purchase nuts. They can't decide among peanuts,
Harrizon [31]
2.5x1.30=3.25
4x4.50=18
2x3.75=7.5
3.25+18+7.5=$28.75 total price
2.5+4+2=8.5lb. total weight
28.75/8.5= 3.38 dollars per pound.
8 0
3 years ago
Pairs of integers with a product of 48
LekaFEV [45]
(-2)(-24)
(-3)(-16)
(-4)(-12)
(-6)(-8)
-(-1)(-48)

1*48
2*24
3*16
4*12
6*8
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is 5h-9= -16+6h
    8·2 answers
  • Want brainliest then answer this question
    7·1 answer
  • Solve: x − 2/3 = 6 1/3
    5·1 answer
  • 81/5+(42/5+33/10= to simply from
    10·1 answer
  • An observer (O) spots a bird flying at a 42° angle from a line drawn horizontal to its nest. If the distance from the observer (
    9·2 answers
  • A manufacturer knows that 2%2\% 2% 2, percent of its microchips are produced with a certain defect. They decide to change their
    10·1 answer
  • Find the sum in simplest form. 10 3/5 + 2 3/5
    10·1 answer
  • The train left the terminal at 11:20 am and arrived at its destination at 2:40 pm how long did the train travel?
    9·2 answers
  • Jada walks up to a tank of water that can hold up to 10 gallons how many more minutes will it take for the tank to drain complet
    14·1 answer
  • Guys please helppppppppppppppppppppppppppppp
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!