Answer:
in point from: (-4,0) in equation from: x=-4,y=0
Step-by-step explanation:
Answer:
Six Units
Step-by-step explanation:
Look at this graph that I made
Answer:
b)-9,2
Step-by-step explanation:
x^2+7x-18=0
x^2+9x-2x-18=0
x(x+9)-2(x+9)=0
(x+9)(x-2)=0
therefore
x=-9
x=2
Hello!
To find the price of one marker you divide the price paid by the amount of markers bought
6 / 20 = 0.30
A marker cost $0.30
The answer is $0.30
Hope this helps!