1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lana [24]
2 years ago
12

30 points for anyone who can help me with the correct answer!

Mathematics
1 answer:
sdas [7]2 years ago
5 0

I am positive the answer is B


Let me know if i am wrong and ill correct it


You might be interested in
The cost of 7 scarves is $43.75. What is the unit price?
Lisa [10]
The unit price is $6.25 because $43.75 divided by 7 is $6.25
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Are 3k3 and 8k like terms?
givi [52]

Answer:

i believe so, 3k3 is just 3k to the third power so i think theyd be like terms still

7 0
2 years ago
I need help with this​
Nina [5.8K]

Answer:

Its 40.9!

Step-by-step explanation:

The opposite sides of angles are most of the time congruent, or the same!

Hope this helps and don't forget to follow!

5 0
2 years ago
Perform the required calculations for each of the following items. Round your answers to the nearest 0.1%. 20 is how much less t
alexdok [17]

Answer:

aight bet hold up my boy I just need a sec

4 1
3 years ago
In 2010, a Quinnipiac University Poll and a CNN Poll each asked a nationwide sample about their views on openly gay men and wome
PilotLPTM [1.2K]

Answer:

Option B

Explanation:

Option A has the likelihood of getting greater percentage of gay Men and Women's response in the positive. hence, option B is slanted to get more negative response

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which reason justifies Statement 1?
    8·1 answer
  • Sixty-three people participated in a study to see if they were left-brain dominant or right-brain dominant. In the study, the pe
    14·2 answers
  • Two rays with a common endpoint
    9·2 answers
  • In Exercise,find the balance in the account after 10 years.
    14·1 answer
  • Plz help people who are good at math
    9·2 answers
  • Can anyone help me!! Thank you<br><br> :)
    8·1 answer
  • Plz Help
    7·1 answer
  • What is the place of 2 in 24,398,407,268
    7·1 answer
  • Glenn ate 2 apples a day for a week. In addition to the apples, he ate 3 pears during the week. write the expression that shows
    10·1 answer
  • Can you figure thus out?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!