Answer:
d. 12xy
Step-by-step explanation:
The + signs separate terms.
The cost is $100. Take $325, and subtract $125. It gives you $200. And you have to divide that in half cuz the price is twice the cost. So the cost is $100
(* I love getting brainliest! ;) *)
1 5/8 = 13/8
(13/8)/14 = .116 or 13/112
.116 (26) = 3.016 or 169/56
Answer:
-14
Step-by-step explanation:
subtract
Hello there.
<span>Which numbers are necessary to solve this problem?
Brian goes to the gym 3 times a week. He exercises for 45 minutes each visit. Fifteen of those minutes are spent on weights and the rest are spent on the treadmill.
How much time does Brian spend on the treadmill in 4 weeks?
Answer: </span><span>3 times a week, 45 minutes, 15 minutes, 4 weeks
</span>