1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zimovet [89]
3 years ago
9

I need help with homework help me please.

Mathematics
2 answers:
weeeeeb [17]3 years ago
6 0
This is easy > that sign is grater than and this sign < is less than you just have to put a greater number like for example 6 I think
jeka943 years ago
3 0
Because 3/4 = 9/12, anything such as 10/12, 11/12, and maybe even 12/12 will work.
You might be interested in
Maya has 120 caramel apples to sell. each caramel apple is covered with one topping
oksano4ka [1.4K]

Answer:

1/5 * 120 = 24 peanut

1/3 * 120 = 40 chocolate chips

3/10 * 120 = 36 coconut

There are 20 left

Unless there are other toppings not mentioned,

those last 20 must have sprinkles

4 0
3 years ago
What is the point-slope form of the equation of a line that passes through the point (6, −8) and has a slope of −2?
Vilka [71]
General\ equation\ for\ line\ in\ slope\ intercept\ form:\\\\y=ax+b\\\\&#10;a-\ slope\\a=-2\\\\y=-2x+b\\\\Substitute\ point\ (6,-8)\\\\&#10;-8=-2*6+b\\&#10;-8=-12+b\ \ \ |Add\ 12\\&#10;4=b\\\\&#10;Equation\ of\ line:\\&#10;y=-2x+4.
5 0
3 years ago
Calculate the area of a circle with a diameter of 8 feet
sattari [20]

Answer: 50.27

Step-by-step explanation:

Area = pi r^2

= pi x 16

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
a vendor has 130,240and 150 oranges to put into bags so that each bag has the same number and there are no oranges left over.wha
almond37 [142]

is this multiple choice?

6 0
3 years ago
Kia purchased 3 pounds of grapes and spent $11.63 on other items. She spent a total of $20. She used the following steps to find
Maurinko [17]
3x + 11.63 = 20
3x + 11.63 - 11.63 = 20 - 11.63
3x = 8.37

by subtracting the 11.63 from both sides, this tells us how much the grapes cost....not per lb., but for the total of all the grapes.
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Write the expression as a single logarithm 7log(x) y + 6 log(b) x
    8·1 answer
  • I really really need help
    5·1 answer
  • Four Fifths of 2/3 would be what number?
    8·1 answer
  • How do I find x and y using what is in the equation
    14·1 answer
  • how do u find the area of a triangle A. Length x width divided by 2 B. Length x width C. 1/3 (length x width) D. base times heig
    9·1 answer
  • please, someone, help me with math I really need help if ur willing to help me with full calculations please please reply!!
    5·1 answer
  • Can someone pls help me??? ​
    10·1 answer
  • What is the y-intercept of the line in the picture
    8·2 answers
  • Select all expressions that are equivalent to 10q + 5 ?
    5·1 answer
  • Write the possible combinations of coins that could make $3.55
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!