1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dovator [93]
3 years ago
8

19 What is the product of the complex number 2 +

Mathematics
1 answer:
hjlf3 years ago
3 0

Answer:

D

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find the solution for 2-x/3=5
PtichkaEL [24]

Answer:

7

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the length of AC?
natima [27]

7/x = 84 / (156 -x)
84x = 7(156 -x)
84x = 1092 - 7x
91x = 1092
x = 12

AC = 156 - 12 = 144

answer
D. 144
3 0
3 years ago
Graph<br> Y=3/4x - 1/2 <br> Pleaseeeee help!!
Nimfa-mama [501]
I’m not 100% sure kind of a guess but I would x=2/3. Good luck
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
11-2(3m-10)=5(4-m)<br> note: pls show the steps pls
Firlakuza [10]

Answer:

m=11

Step-by-step explanation:

11-2(3m-10)=5(4-m)

11-6m+20=20-5m

11+20=20+m

11=m

3 0
3 years ago
Write two fractions that are equivalent to the given fraction.<br> 5/7
Reil [10]

Answer:

10/14  25/35

Step-by-step explanation:

For the first one multiply times 2

For the second one multiply times 5

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Please explain how to do this
    10·2 answers
  • Which is the better buy? circle it<br> $5.00 for 4 mangoes<br> $6.00 for 5 mangoes
    11·2 answers
  • Helen has four jogging outfits and three pairs of shoes.How many diffrent outfits can she make
    14·2 answers
  • 75 is what percent of 60
    11·1 answer
  • Graph the linear equation -4y=-5x-18​
    11·1 answer
  • Give me give me keyboard on this phone please provide nice I can't type where is the keyboard
    14·2 answers
  • Is 7/9 bigger than 0.85
    5·1 answer
  • Lines k and n are perpendicular.if the slope of line k is -6,what is the slope of line n?
    7·2 answers
  • Two pounds of grapes cost $6. How much does it cost for 5 pounds of grapes
    8·2 answers
  • 12+[ 9 4/5 - ( 1.5 + 2 2/10)]<br><br><br><br>Someone please help me?​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!