1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lubasha [3.4K]
4 years ago
14

3 in 3.62 stands for 3

Mathematics
1 answer:
elena-14-01-66 [18.8K]4 years ago
3 0
The answer is false
3 in 3.62 doesn’t go ahead
You might be interested in
SIMPLIFY (81/16}-3/4 X {(25/9)-3/2 DIVIDED BY (5/2)-3}
babymother [125]
(\frac{81}{16} -  \frac{3}{4} )( \frac{\frac{25}{9}- \frac{3}{2}}{ \frac{5}{2} -3}) =  \frac{-529}{48}

If I understood correctly and didn't make any mistakes...
8 0
4 years ago
Is this adjacent, vertical, linear, or complimentary?
Varvara68 [4.7K]
<h3>Answer: Adjacent</h3>

Adjacent angles share a common side. Think of two neighboring adjacent apartments that share a common wall.

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Complete the steps for solving 7 = -2x2+10x
V125BC [204]
Step 1: move all terms to one side

7 + 2x^2 - 10x = 0

Step 2: Use the quadratic formula

X = 10 + 2(square root of 11). 10-2 _/—-11
————————————. ——————
4. , 4

Step 3: Simplify solutions

X= 5 + (square root of 11) 5 - (square root 11)
——————————- , ————————
2. 2
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
if grant drove his car for 417 miles on 15 gallons of gas. how many miles per gallon does grants car get?
lara [203]

Answer:

27.8 per mile.

Step-by-step explanation:

417 divided by 15 equals 27.8 miles per gallon

miles/ gallon

/ = per

so

417/ 15

27.8 gallons

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
1/9 equals what squared?​
Alex

Answer:

1/3 I think??????

7 0
3 years ago
Other questions:
  • How many values of θ will satisfy tan-1 0 = θ when 0º&lt;θ&lt;90º?
    13·1 answer
  • Mack has a field that measures 1 square mile. He is planting corn in a rectangular region of the field that is 3/4 mile long and
    11·1 answer
  • Lorenzo has 4 packages of granola bars. Each package has 10 bars. He eats one bar from each package.
    9·2 answers
  • BRAINLIEST GODS PLEASE ASSIST!!! Please?! Write the ratio as a fraction in lowest terms, compare in inches. 2 feet to 27 inches.
    13·1 answer
  • Help me solve this math matrix equation please!!!
    7·1 answer
  • The table shows the proof of the relationship between the slopes of two perpendicular lines. What is the missing statement in st
    8·1 answer
  • at the farmers market 8 apple cost $5.20 if each apple cost the samw amount what is the price per apple
    15·1 answer
  • A loan on an investment property closed on July 1st for $765,000 at 5.5% interest amortized over 25 years at $4,697.77 per month
    7·1 answer
  • Solve.<br> 4x -6= 14<br> X=?
    12·2 answers
  • A local yoga studio charges a sign-fee of $55 plus $10 per class. The second year was studio charges assignment fee of $25 plus
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!