1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sliva [168]
3 years ago
13

Please help me. please, I need help. Help me please.

Mathematics
2 answers:
Ierofanga [76]3 years ago
8 0
A. The Square Root of 11 is 3.31662479(etc.)
kiruha [24]3 years ago
5 0
The square root is 3.31 so the answer would be A
You might be interested in
Is this function one-to-one? Explain how you determine your answer
Vinil7 [7]
A function for which every element of the range of the function corresponds to exactly one element of the domain. One-to-one is often written 1-1. Note: y = f(x) is a function if it passes the vertical line test.
7 0
3 years ago
What is the surface area of this rectangular prism?
stira [4]

i think the answer is A.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
After working 6 hours Kevin earned $51.00 what is Kevin unit rate
Kay [80]
The unit rate is found by dividing the amount earned by the number of hours worked. So 

unit rate = amount earned / number of hours worked = 51 / 6 = $8.5 / hour
3 0
3 years ago
Jenny packaged 108 eggs in 9 cartons. write this statement as a rate ​
Anuta_ua [19.1K]

Answer:

Jenny packaged 12 eggs per carton

Step-by-step explanation:

we know that

To find the rate divide the total amount of eggs by the total number of cartons

so

\frac{108}{9}=12\frac{eggs}{carton}

therefore

The statement is

Jenny packaged 12 eggs per carton

6 0
3 years ago
a sack of potatoes weighs 14 pound 9 ounces. after wendy makes potato salad for a picnis, the sack weighs 9 pounds 14 ounces. wh
olganol [36]
14 pounds 9 ounces = 233 ounces
9 pounds 14 ounces = 158 ounces

233-158=75 ounces=4 pounds 11 ounces


4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Express each rate as a unit rate $46 for 5 toys
    14·1 answer
  • Helpp is very important for me and help you again
    10·2 answers
  • Lori writes this sentence:   Three times a number is equal to the number increased by six.   Which equation represents Lori's se
    14·1 answer
  • What figure is a dilation of Figure A by a factor of 2?
    7·1 answer
  • Compare the decimals 18.10 and 18.1
    7·2 answers
  • Please help me due in an hour will mark brainliest!!! Number 11.
    14·1 answer
  • Is the square of 4 a rational number?
    11·2 answers
  • A textbook store sold a combined total of 354 history and sociology test books in a week. The number of history textbooks sold w
    15·2 answers
  • PLEASE HELP ASAP NOW OMG GIVE BRAINLIST HELP PLEASEEEE
    15·1 answer
  • Find the area of the triangle:
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!