1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sveta [45]
3 years ago
5

What is 2y(x+4x-2x^2-8) completely factored

Mathematics
1 answer:
cluponka [151]3 years ago
7 0

Answer:

10yx-4yx^{2} -16y

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The more hours maribel works at her job the larger her paycheck is . find the independent variable
Goshia [24]
Almost positive this answer is the amount of hours she would work. because if she worked more hours her outcome would be a larger paycheck and if she worked less hours her paycheck would be smaller.
8 0
3 years ago
Which number line illustrates the problem below? x = -1 - (-2) -3
Alina [70]
The answers to that would be x=-2
5 0
4 years ago
The manager went over the sales of mobile phones at the store and found that the mean sale was 45, with a standard deviation of
d1i1m1o1n [39]

The z-score of the sale of mobile phones on that day is 1.75

Step-by-step explanation:

The formula of z-score is z = (x - μ)/σ, where:

  • x is the score
  • μ is the mean
  • σ is the standard deviation

∵ The mean sale was 45

∴ μ = 45

∵ The standard deviation was 4

∴ σ = 4

∵ 52 mobile phones were sold on a particular day

∴ x = 52

To find z-score of the sale of mobile phones on that day substitute the values of x, μ, and σ in the formula of z-score

∵ z=\frac{52-45}{4}

∴ z=\frac{7}{4}

∴ z = 1.75

The z-score of the sale of mobile phones on that day is 1.75

Learn more:

You can learn more about z-score in brainly.com/question/7207785

#LearnwithBrainly

3 0
4 years ago
Brielle spent $4.90 for 3 1/2 pounds of ham. What is the cost per pound?
MrMuchimi

Answer:$1.4

Step-by-step explanation:4.90 / 3.5 = 1.4   Hope tis helps :)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the BEST deal on sugar?
Lana71 [14]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

well if you multiply each of tjem you would only sabe money on c the other choices would cause you to lose money so its c

8 0
3 years ago
Other questions:
  • kate, elizabeth and siobhan volunteer at the hospital. In a week, Katie volunteers 3 hours more than Elizabeth does and Siobhan
    7·1 answer
  • Arrange the digits 1-9 in the 9 boxes to make three equivalent fractions,all equal to 1/2
    13·1 answer
  • Why do you subtract exponents when dividing powers with the same base?
    6·1 answer
  • Brian has three basketball cards and five baseball cards what fraction of Brian‘s cards are baseball cards
    11·2 answers
  • NEED HELP ASAP ITS TIMED PLEASE HELPPP MEEE❗️❗️
    5·1 answer
  • I need help please. I don’t understand it
    15·2 answers
  • PLEASE HELP WILL MARK AND 5 STARS I BEG OF U
    8·2 answers
  • Evaluate 13 - 0.75y + 8x when w =12 and x=1/2
    7·1 answer
  • Solve. 140% of 340 is what number?​
    14·1 answer
  • Which statement is true about the end behavior of the
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!