Answer:
B should be the answer but it could but C
Answer: $1.18 per item
Step-by-step explanation:
9.44/8=$1.18 per item
Answer:
Step-by-step explanation:
if there are 10 girls and 6 boys total we have 16 students. Divide 10 by 16 which give 62% a girl will be picked and for boys divide 6 by 16 which is 38% a boy will be picked.
Answer:
m = 6
Step-by-step explanation:
Answer:
I think A is the answer
Step-by-step explanation:
Comment down if I am wrong but if I am right give me stars or a thank you or a thank you comment.