1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
slamgirl [31]
3 years ago
15

Math help guys please

Mathematics
1 answer:
Mariulka [41]3 years ago
6 0

Answer:

- 4 / 9

Step-by-step explanation:

..........................

You might be interested in
Find the first 8 multiples of 92
nignag [31]

Answer:

92, 184, 276, 368, 460, 552, 644, 736, 828, 920

Step-by-step explanation:

hope this helps :D

brainliest appreciated

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
best answer will be awarded the brainliest and 5 stars choose the best estimate for 278 divided by 59 select the correct answer
Alex Ar [27]
278 divided by 59 is 4.712, which can be rounded to 5
the answer is d. 5
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
According to cell theory, all cells come from:
kondor19780726 [428]

Answer:

pre-existing cells

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A gallon of orange juice costs $5.50 per gallon. What is the cost per cup of orange juice? What is the cost per fluid ounce of o
I am Lyosha [343]

Answer:

27.5

Step-by-step explanation:

5x5.50=27.5

5 0
3 years ago
What is not true about unit rates?
nydimaria [60]

Answer:

One thing that is not true would be:

  • There isn't a 1 in a unit rate

Step-by-step explanation:

  • There is actually a 1 (specifically in the denominator) because the word unit means 1

Hope this helps :)

6 0
3 years ago
Other questions:
  • What is negative 8 raised to the one third power
    6·2 answers
  • Find y when y = 4x - 2 and x = 4.
    10·2 answers
  • What is $46 with 2.9% tax
    9·2 answers
  • Which zero pair could be added to the function f(x)=x2 +12x+6 so that the function can be written in vertex form
    8·1 answer
  • The Li family is going hiking. The distance from their car can be found using the function d(t) = 3t + 1, where d is the miles a
    11·1 answer
  • Someone please help plz
    11·2 answers
  • A clipboard costs $2.23. It costs $0.58 more than a notebook. Sheila bought two clipboards and one notebook. She paid with a ten
    11·1 answer
  • HELP MATH What is the area of the triangle?
    7·1 answer
  • 268 = n = 0.268<br> n=<br> What is the value of n
    7·1 answer
  • In the stands at a basketball game you counted 96 people wearing orange shirts and 36 people wearing purple shirts what was the
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!