1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rudik [331]
3 years ago
13

Is 11/4 rational or irrational

Mathematics
1 answer:
Ipatiy [6.2K]3 years ago
7 0

Answer:

rational

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A member only speaker series allows people to join for 6$ and then pay 4$ for every event attended .What is the maximum number o
nlexa [21]

Answer:

11

Step-by-step explanation:

50-6=44

44/4=11

3 0
3 years ago
Hey what is 93x102<br> ☝(exponent) lol thanks
yan [13]
i thinj its thsi 9486
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
32
Naddik [55]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

Samantha already took up an appointment time slot, and the two people can't be at the appointment at the same time, so it should be A.

7 0
2 years ago
Same receive the weekly paycheck here's a copy of one of his pay statements if there are four pages per month what is Sam's mont
Lady_Fox [76]
$654.48 i believe. maybe
4 0
3 years ago
The scale is evenly balanced. Explain how to find the weight (w) of one turtle. 
Tomtit [17]

Answer: 8 units

Step-by-step explanation:

Set this up as an equation with a variable for turtles. Count up the other side of the scale (without turtles). Add up the three 1s and the 4 to get 7. Then add up all four 7s. This will get you with an equation 3t+4=28.

To solve this, first subtract 4 from both sides to get 3t=24. Now divide both sides by 3. 24/3=8. Each turtle weighs 8 units.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Gina wants to go to the water park with her friends. They have a total of www dollars to buy 555 tickets. Each ticket costs 1515
    14·2 answers
  • Find the output for each input of y = 2x – 1.
    6·1 answer
  • 3. Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice
    7·2 answers
  • As indicated below, write the equations of the line passing through the point (2, 4) and parallel to the line whose equation is
    15·1 answer
  • Evaluate \dfrac13m-1-\dfrac12n
    6·1 answer
  • Suppose you have $10,000 to invest. Which investment yields the greater return over 7 years: 6.6% compounded monthly or 6.7% com
    11·1 answer
  • Which of these operations should br completed first when solving an equation?
    7·1 answer
  • Four students spoke to the Parents Club for a total of 2/3 hour. Each student spoke for the same amount of time. How long did ea
    8·1 answer
  • ????????????????????????<br> I’m so bad at math lol
    6·1 answer
  • Please help this one is really confusing.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!